IMG_5924

DENİZ KALİTE' nin teknik uzmanları, fabrikasyon bileşenlerin hem laboratuvarda hem de yerinde denetimini sağlar. İmalat öncesinde, imalat esnasında ve kullanılan malzemelerde kusurlar meydana gelebilir ve bütünlüklerinden emin olmak için kullanımdan önce kaynaklar ve bileşenler kontrol edilmelidir. DENİZ KALİTE, fabrikasyon bileşenleri kusurlara karşı değerlendirmede uzman ve eğitimli personellere sahiptir.

Üreticilerin fabrikasyon bileşenlerini, zayıflık ve süreksizlik açısından değerlendirmek için çeşitli hizmetler sunmaktayız. Sertifikalı ve deneyimli teknisyenlerimiz, fabrikasyon bileşenlerinin çatlama, gözeneklilik, eksik penetrasyon, inklüzyonlar, yan duvar ergime noksanlıklarını ve benzeri kusurlar açısından değerlendirir.

Kaynak dikişleri, fabrikasyon bileşenlerde en çok sorun ile karşılaşılan yapıdır. Kaynak mühendislerimiz, ilgili tüm AWS, ASME, API ve EN kodları ve standartları dahil olmak üzere binalar, köprüler, boru hatları, ağır endüstriyel makineler, demiryolu hatları, kazanlar ve basınçlı kaplar için kaynak teknolojisi, prosedürleri ve kod gereklilikleri konusunda uzmandır.

DENİZ KALİTE endüstriyel hizmetleri, her türlü endüstriyel tesis için tasarımdan inşaata, işletme ve bakım aşamalarına kadar danışmanlık, mühendislik, test ve denetim hizmetleri sunar.

Portföyümüz, herhangi bir endüstriyel tesisin ve yapının üretimi ve işletilmesi sürecinin bir parçası olarak gerekli olan kalite güvence ve kalite kontrol hizmetleri, muayene, gözetim, laboratuvar testleri, enstrümantasyon, izleme ve periyodik muayene hizmetlerini içermektedir.

 

 

Çelik Konstrüksiyon Sektöründe vermiş olduğumuz hizmetler;

Manuel Ultrasonik Muayene (MUT)

Bağımsız ve Tarafsız Denetimler (3rd Party)

Görsel Muayene (VT)

Radyografik Muayene (RT)

Manyetik Parçacık Muayenesi (MT/MPI)

Sıvı Penetrant Muayenesi (DPI/PT)

Periyodik Muayene

İleri NDT Hizmetleri (PAUT-ToFD)

Malzeme Test Laboratuvarı Hizmetleri

Kaynakçı Sertifikasyonu (WQT)

Kaynak Yöntem Onayı ve Şartnamesi (WPS-WPQR)

NDT Eğitimleri

Yerinde Sertlik Testi

Sac Kalınlık Ölçümü

Yüzey Pürüzlülük Testi

Teknik Mühendislik Hizmetleri