Deniz Kalite olarak uzman ve kalifiye mühendis ve  inspektörlerimiz ile kaldırma ve iletme ekipmanlarınızın verimli ve güvenli bir şekilde çalışmasını sağlamak amacı ile ürünlerin üretim süreçlerinden kullanıcıya teslimatına kadar olan bütün süreçlerde rehberlik ediyoruz ve değerlendirme sunuyoruz.

Yükleri kaldırmak ve indirmek için kullanılan ve kullanım sonucunda zamanla zayıflayabilen tüm ürünler kapsamlı bir incelemeye tabii tutulur.

Kaldırma kirişleri (Lifting Beams) ve yük yayıcı kirişler (Spreader Beams) rutin kaldırma uygulamaları için tasarlanmıştır ve her tür endüstriyel üretim alanında kullanılmaktadır.

IMG-20221124-WA0048
IMG-20221124-WA0019

Güvenli ve başarılı kaldırma operasyonları, büyük ölçüde, kullanılan kaldırma ekipmanı ve aksesuarlarının sürekli güvenliğine bağlıdır. Bu tür ekipmanlardaki arızalar önemli ve hatta ölümcül yaralanmalara ve kayıplara neden olabilir. Bu nedenle sağlık ve güvenlik mevzuatları, bu riskleri uygun şekilde yönetmek için kaldırma ekipmanını sağlayan, kontrol eden ve kullanıcılara bir dizi özel sorumluluklar tanımlar.

Güvenli tasarım ve yapım gerekliliklerine ek olarak, tüm kaldırma ekipmanı da kullanım güvenliğini sağlamak için gerektiği şekilde kontrol edilmeli ve bakımı yapılmalıdır, bu nedenle: kullanıcıların kullanım öncesi kontrolleri (örn. kaldırma zincirleri ve sapanlarda) veya yayıcı kirişlerde yapması gerekebilir. bazı durumlarda, kontroller düzenli olarak, genellikle haftalık olarak yapılmalıdır, ancak bu aylık veya üç ayda bir olabilir. 

Photo 087
WhatsApp Image 2023-04-10 at 01.45.54 (2)

 

 

Hedef müşteri kitlemiz

Deniz Kalite özellikle tersanelerde, limanlarda ve güvenlik sektörlerinde olmak üzere bütün sektörlerde emniyeti sağlamak için denetimler sağlamaktadır.

  • Yayıcı kirişler (Spreader Beams)
  • Kaldırma Kirişleri (Lifting beams)
  • Çalışma Kafesleri (Work Cages)
  • Spreader Hooks
  • Mapalar (Padeyes)

 

 

Çözümler ve fırsatlar

Mevzuatlara ve uluslararası standartlara bağlı kalarak BV, DNV, RS, TL, RINA, NK, ABS gibi klas kuruluşlarının kuralları da dahil olmak üzere müşterilerimizin bütün ihtiyaçlarına çözümler sunarak fırsatlar geliştiriyoruz.