Basınçlı Kaplar

Basınç Kaplar Yönetmeliği (2014/68/AB), basınç sistemleriyle ilgilidir. Amaçları, ilgili koruyucu cihazlarla birlikte basınçlı kaplar ve/veya boru tesisatından oluşan bir basınç sisteminin arızalanması sonucunda depolanan enerji tehlikesinden ve buharın haşlama etkisinden kaynaklanan ciddi yaralanmaları önlemektir.

Basınçla ilgili olayların ana nedenleri, belirli sorunlardan dolayı ortaya çıkar:

Bu sorunların her biri, herhangi bir kusurun belirlenmesine ve gerekli onarım ihtiyacının ve türünün belirlenmesine yardımcı olan etkili bir inceleme ve test süreci ile önlenebilir. İşverenler (veya görevliler) bu muayenelerin yapılmasını sağlamakla yükümlüdürler, aksi takdirde işyerinde sağlık ve güvenliği tehlikeye sokar.

Basınçlı kaplarınızın düzenli olarak test edilmesi yasal bir gerekliliktir. Denetiminizin gerekli olanları içerdiğinden ve gerekli düzenlemeleri karşıladığınızdan emin olmak için bizlerle iletişime geçebilirsiniz.

Basınçlı Kap Muayenesine neden ihtiyacınız var?

Basınçlı kaplar sıvıları veya gazları çevresinden önemli ölçüde farklı bir basınçta tutar. İmalat gereklilikleri ve amaçları doğrultusunda, yaygın olarak bulunan kompresörler, otoklavlar ve tüm ilgili boru tesisatı ve güvenlik ekipmanlarını ifade eder.

Ürünlerinizin her biri için yazılı bir Muayene Planına ihtiyacınız var. Yeni olsalar bile, üretici garantiniz yasal olarak uyumlu olmak için yeterli olmayabilir.

 

Basınçlı Kaplar Sektöründe vermiş olduğumuz hizmetler;

Manuel Ultrasonik Muayene (MUT)

Bağımsız ve Tarafsız Denetimler (3rd Party)

Görsel Muayene (VT)

Radyografik Muayene (RT)

Manyetik Parçacık Muayenesi (MT/MPI)

Sıvı Penetrant Muayenesi (DPI/PT)

Basınçlı Ekipmanların Periyodik Muayenesi

İleri NDT Hizmetleri (PAUT-ToFD)

Malzeme Test Laboratuvarı Hizmetleri

Kaynakçı Sertifikasyonu (WQT)

Kaynak Yöntem Onayı ve Şartnamesi (WPS-WPQR)

NDT Eğitimleri

Hidrostatik Test

Sac Kalınlık Ölçümü

Yüzey Pürüzlülük Testi

Tuz Testi